Notarul Public poate autentifica acordul de mediere ?

In ce baza legala poate un Notar Public sa autentifice acordul de mediere ?

Legea nr. 214/2013 – aprobarea OUG nr. 4/2013 – modificarea Legii nr. 76/2012 – punerea in aplicare a Legii nr. 134/2010 privind Codul de procedura civila la art 4. 2. spune ca: La articolul 59, dupa alineatul (2) se introduce un nou alineat, alineatul (3), cu urmatorul cuprins: «(3) Actul intocmit de notarul public conform alin. (1) si art. 58 alin. (4) si (41), prin care se autentifica intelegerea din acordul de mediere, are putere de titlu executoriu.»”

(Visited 10 times, 4 visits today)

Sigur va mai intereaza si :

Lasă un răspuns